Depilacja

Depilacja Mag Nails Art

Idealnie gładkie ciało to marzenie każdej kobiety. Na pozbycie się niechcianego owłosienia pozwala depilacja. W przeciwieństwie do golenia metoda ta daje znacznie trwalsze efekty. Pozwala też uniknąć charakterystycznych podrażnień. Dzięki temu jest doskonałą alternatywną metodą usuwania włosków i cieszy się obecnie dużą popularnością. Zabiegom depilacji poddać możemy niemal wszystkie partie ciała – bikini, okolice intymne, nogi, ręce, pachy, a nawet okolice twarzy jak baki czy wąsik. Z zabiegów depilacji skorzystać mogą zarówno panie, jak i panowie. Obecnie jest to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, pozwalający na utrzymanie odpowiedniej higieny ciała.

Usuwanie owłosienia – woskowanie i epilacja laserowa

Wśród metod depilacji znajdziemy m.in. woskowanie. Zabieg woskowania wykonywany przez specjalistę to szybka metoda na usunięcie niechcianych włosków. Depilacja ciała woskiem polega na nakładaniu na daną partię ciała rozgrzanego, płynnego wosku zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Tak nałożony wosk przykleja się do włosków i pozwala na ich wyrwanie razem z cebulkami. Dzięki temu utrudnione i spowolnione zostaje ich odrastanie.

Po wykonaniu woskowania odrastające włoski są słabsze i jest ich mniej. Takie profesjonalne woskowanie nóg i rąk wykonywane w gabinecie pozwala w szybki i bezpieczny sposób pozbyć się niechcianych włosków bez podrażnień. Depilacja woskiem obejmować może także bikini. W zależności od obszaru depilacji tych okolic możemy wyróżnić: bikini klasyczne, bikini brazylijskie (usunięcie wszystkich włosków z przodu oraz z tyłu) oraz Hollywood (całkowita depilacja intymna).

Inną metodą wykorzystywaną do depilacji może być laseroterapia SHR (ang. Super Hair Removal). Jest ona niemalże techniką bezbolesną. Depilacja SHR łączy w sobie dwie metody: laseroterapię oraz technologię IPL (Intense Pulse Light). Wykonuje się ją za pomocą specjalnego lasera SHR, którego działanie polega na fotodepilacji – stopniowym podgrzewaniu mieszków włosowych za pomocą specjalnych impulsów. Taka depilacja jest niezwykle komfortowa i z jej pomocą można w łatwy i szybki sposób pozbyć się owłosienia z nóg, rąk czy okolic bikini.