Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg, który pozwala na profesjonalne złuszczenie naskórka i oczyszczanie twarzy. Pozwala pozbyć się on wszelkich niedoskonałości i defektów estetycznych widocznych na skórze twarzy w nieinwazyjny sposób. Do wykonania mikrodermabrazji wykorzystywane są różnego rodzaju substancje odżywcze, które nawilżają skórę i przywracają jej naturalny blask. Zabiegi odżywiające skórę  wpływają na stymulację metabolizmu komórkowego oraz procesów regeneracyjnych tkanki skórnej. Dotleniają skórę i przywracają jej odpowiednie napięcie. Dzięki takiemu działaniu kondycja twarzy ulega znacznej poprawie, a jej naturalny blask zostaje przywrócony.

Zabieg mikrodermabrazji znany także jako mikropeeling wykonywany jest z użyciem specjalnych głowic przeznaczonych do złuszczania naskórka. Polega on na kontrolowanym, stopniowym usuwaniu wierzchnich jego warstw. Zabieg ten nie jest bolesny, pozwala kompleksowo oczyścić skórę i tym samym wniknąć aktywnym substancjom w jej głąb, stymulując jej głębiej położone warstwy. Zabiegi oczyszczające twarz to idealny sposób na poprawę jej kondycji.

Mikrodermabrazja – wiele korzyści w jednym

Mikrodermabrazja reguluje poziom wydzielanego sebum. Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów pozwala odżywić, nawilżyć oraz rozjaśnić skórę. Mikrodermabrazja na przebarwienia skutkuje także wyrównaniem kolorytu skóry oraz rozjaśnieniem ich. Jest ona stosowana w przypadku redukcji zmian trądzikowych i przy problemach łojotokowych. Wykorzystuje się ją także do usuwania pierwszych oznak starzenia się na skórze w postaci płytkich zmarszczek. Działa ona więc także odmładzająco i regenerująco jako zabieg odżywiający skórę.

Zabieg mikrodermabrazji może być wykorzystywany również jako zabieg przygotowujący do wykonania zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki pozbyciu się z powierzchni skóry różnego rodzaju zabrudzeń, kurzu oraz nadmiaru sebum, skóra jest bowiem kompleksowo oczyszczona.

Aby osiągnąć pełne efekty, należy zazwyczaj powtarzać procedurę kilka razy. Zabieg taki trwa około 30-60 minut, nie wymaga także okresu rekonwalescencji, dzięki czemu sprawdza się również u zabieganych osób. Dzięki wykorzystywanym metodom, mikrodermabrazja polecana jest niemal wszystkim pacjentom jako jeden z delikatniejszych zabiegów.