Sonofereza

zabieg sonoferezy Mag Nails Art

Sonoforeza to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, a polegający na wprowadzaniu w głębsze warstwy naskórka substancji aktywnych (leczniczych lub kosmetycznych). Dzięki ich “wtłaczaniu” właśnie za pomocą ultradźwięków są one w stanie przeniknąć przez płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe do głębszych warstw naskórka. Sonoforeza na oczyszczanie twarzy ma zadanie usunąć zanieczyszczenia oraz kompleksowo ją zregenerować i odżywić.

Substancje wykorzystywane do zabiegu w celu regeneracji skóry są dobierane indywidualnie do potrzeb, dzięki czemu dają one jeszcze lepszy efekt. To właśnie od mocy fal oraz rodzaju zastosowanych substancji zależy efekt sonoforezy.

Sonofereza – odżywianie i oczyszczenie cery

Sonoforeza jest bezbolesnym, bezinwazyjnym zabiegiem. Może być ona wykonywana nawet u osób z wrażliwą skórą i niską odpornością na ból. Wykonywana pod okiem specjalisty, jest bardzo bezpieczna i nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji. Trwa bardzo krótko, bo zaledwie kilkanaście minut i w szybki sposób pozwala pozbyć się widocznych niedoskonałości na skórze twarzy.

Sonofereza na twarz wskazana jest u pacjentów z niemal każdym typem skóry. Można ją stosować u osób z cerą trądzikową, mieszaną, a także przesuszoną i pokrytą zmarszczkami. Oczyszczanie twarzy sonoferezą pozwala także wzmocnić naczynia krwionośne oraz zredukować widoczne “pajączki”. Nawilża i regeneruje nawet bardzo suchą skórę, a także skutecznie ją wygładza. Stymuluje metabolizm komórkowy i pobudza krążenie. Redukuje zmiany trądzikowe i pomaga w walce z przetłuszczającą się skórą. Odmładzanie twarzy sonoferezą pozwala także na zwężenie oraz oczyszczenie porów. Może być wykorzystywana do spłycania zmarszczek i odmłodzenia twarzy.

Bardzo często sonoforeza stosowana jest wraz z peelingiem kawitacyjnym. Takie połączenie tych dwóch zabiegów daje jeszcze lepsze efekty i charakteryzuje się wyższą skutecznością.