Makijaż dzienny

Makijaż dzienny to makijaż na co dzień, zwany bywa także “no make up”. Jest to delikatny makijaż, który nada się do pracy czy nawet szkoły. Powinien więc być przede wszystkim dyskretny. Zadaniem makijażu codziennego jest podkreślenie urody kobiety, wydobycie zalet, a jednocześnie ukrycie niedoskonałości. Taki make-up powinien też być lekki i nie rzucać się w oczy.

W odróżnieniu od makijażu wieczorowego, do wykonania makijażu dziennego niepotrzebne jest aż tak wiele kosmetyków. Zasadniczo różni się on też zastosowanymi kolorami. Ważne jednak, aby kosmetyki były dobrze dobrane i dobre jakościowo. Jak przy każdym makijażu przyda się też zestaw pędzli do makijażu. Make-up stosowany na co dzień, to także delikatne podkreślenie oczu.

Jeśli nie wiesz jak wykonać makijaż dzienny, warto skorzystać z pomocy kosmetyczki. Dobierze ona odpowiednie preparaty i kolorystykę do Twojej cery. Idealny makijaż dzienny powinien być naturalny i korygować wszelkie niedoskonałości, by jednak osiągnąć taki efekt, musi być profesjonalnie wykonany.