zabiegi na dłonie

Wiele kobiet zmaga się z problemami z dłońmi. Skóra rąk jest przesuszona, szorstka i bardzo brzydko się prezentuje. Do tego paznokcie są łamliwe i rozdwajają się. Wiadomo, że dłonie są wizytówką kobiety, każda pani chciałaby więc móc pochwalić się zadbanymi i gładkimi dłońmi. Szczególnie że wiele rodzajów pracy wymaga od nas eksponowania dłoni.

Przesuszona skóra dłoni i zniszczone paznokcie – dlaczego tak się dzieje?

Zmagając się z suchą skórą rąk i złą kondycją paznokci zastanawiamy się, co może być tego przyczyną. Do najczęstszych powodów, przez które dłonie wyglądają źle, należy:

  • działanie czynników atmosferycznych np. zimno, słońce, wiatr, mróz
  • używanie detergentów np. podczas sprzątania
  • nieprawidłowa dieta
  • uszkodzenia mechaniczne, nieprawidłowa pielęgnacja

Skóra dłoni jest bardzo delikatna, nie ma odpowiedniej ilości gruczołów łojowych, przez co jej warstwa ochronna jest niewielka. Częsty kontakt z wodą, nawet zwykłe mycie rąk zmywa z niej naturalną barierę ochronną. Dodatkowo, używając detergentów bez rękawiczek pogarszamy sytuację. Na stan dłoni i paznokci wpływa także zła dieta, w której brakuje witamin, w szczególności witaminy A, B, E. Uzupełnienie ich przyczyni się do szybszego wzrostu paznokci, sprawi, że będą gładkie, a skóra odzyska jędrność. Warto pomyśleć też o biotynie i minerałach jak cynk, żelazo i wapń. Skóra dłoni i paznokcie narażone są także bardzo mocno na wpływ pogody. Łatwo zauważamy pogorszenie ich stanu np. w zimie, gdy skóra szybko pierzchnie i jest zaczerwieniona, zarówno mróz, jak i ogrzewanie wpływają na dłonie niekorzystnie. Koniecznie musimy je wtedy chronić, zakładając ciepłe rękawiczki.

Pielęgnacja dłoni i paznokci w domu – domowe sposoby

Chcąc zadbać o ręce i paznokcie, przede wszystkim powinniśmy unikać czynników, które pogarszają ich stan. Nie powinniśmy doprowadzić do przesuszenia skóry, więc jak najczęściej ją nawilżajmy. Korzystanie z kremu do rąk nawet kilkanaście razy dziennie to wcale nie przesada, szczególnie w okresie zimowym. Odpowiednio dobrany krem do rąk nawilży skórę, odbudowując jej warstwę ochronną. Warto wykonywać peeling dłoni, usunie on martwe komórki skóry, wygładzi dłonie, poprawi wchłanianie nakładanych na dłonie kremów do rąk.

Korzystny wpływ na kondycję dłoni i paznokci mogą mieć również wszelkie domowe maseczki. W tym celu sprawdzają się dobrze takie składniki jak oliwa, zioła, len, żółtko, a nawet pospolity ziemniak.

Zabiegi na dłonie – kąpiel parafinowa z maską

Pielęgnacja dłoni i paznokci w gabinecie kosmetycznym to dobry pomysł na poprawę stanu dłoni i paznokci. Kompleksowo wykonany zabieg przywróci skórze gładkość i wzmocni paznokcie. Skóra dłoni pozostanie nawilżona na dłużej. Właściwości parafiny w kosmetyce są znane od dawna, dlatego tak chętnie się  z niej korzysta. Kąpiel parafinowa z maską zlikwiduje suchy i popękany naskórek, odżywi skórę, zapobiegnie rozdwajaniu paznokci. Dzięki działaniu parafiny substancje odżywcze wchałaniają się lepiej. Taka rozgrzewająca kąpiel parafinowa poprawia też krążenie.

Zadbane dłonie i zdrowe paznokcie na co dzień

Ważne jest, by nie dopuszczać do tego, by stan naszych dłoni był zły. Potrzebna jest więc odpowiednia pielęgnacja każdego dnia. Pielęgnacja dłoni i paznokci musi stać się codziennym nawykiem. Warto oczywiście wykonywać regularnie zabiegi w gabinetach kosmetycznych np. kąpiel parafinową, jednak bez regularnego dbania nie będzie dobrych efektów. Pielęgnacja paznokci naturalnych nie jest bowiem tak trudna. Pamiętaj, by nie szkodzić paznokciom używając nieodpowiednich narzędzi do pielęgnacji. Warto zaopatrzyć się w specjalny zestaw do pielęgnacji paznokci i unikać metalowych, ostrych pilników. Tak zadbane paznokcie będą wyglądały pięknie, będziesz mogła do woli korzystać ze stylizacji paznokci, malować je i ozdabiać. Zanim jednak udasz się na manicure czy paznokcie żelowe u kosmetyczki – pomyśl o podstawach!